Култура

Меѓународен фестивал „Езерски бисери“ во Струга

Со настап на млади талентирани уметници од повеќе европски држави вечер на летната сцена кај хотелот „Бис...


повеќе

Сцена

Роберт Де Ниро ќе го режира мјузиклот „Приказна од Бронкс“

Роберт Де Ниро наредната година планира да го режира мјузиклот „Приказна од Бронкс“, адаптација на истоим...


повеќе

Спорт

Ди Марија поради премореност не потпиша договор

Официјализирањето на трансферот вреден 63 милиони евра со кој Анхел Ди Марија ќе премине од Манчестер Јун...


повеќе

Живот и стил

Кинеска полиција спаси бебе заглавено во цевка во јавен тоалет

Полицијата во Пекинг спаси новороденче кое се заглавило со главата надолу во цевка во јавен тоалет.Девојч...


повеќе

Ексклузивно

Алфа ТВ подготвува играна програма

Алфа телевизија влезе во напредната фаза од подготовките за реализација на играна програма од сопствено производство.

повеќе