Спорт

Нов побогат договор за Азар

Челзи не е подготвен да се раздели со Еден Азар и тимот од Стемфорд Бриџ подготвува нов договор за Белгиецот.

24.02.2018 18:26:41
Постојаните шпекулации за заминување на Азар од Челзи и очигледниот интерес од Реал Мадрид го притискаат Роман Абрамовиќ да ги зголеми примањата на Азар кои со новата соработка би пораснале на 320 илјади евра неделно.