Црна хроника

Хорор во Кочани - Ја убил сопругата, ја повредил ќерката па се самоубил

Маж со нож и чекан пред очите на нивните деца си ја убил сопругата, а потоа се самоубил скокајќи од кровот на семејната куќа.

15.02.2018 15:00:36
 Семејна трагедија во Кочани. Маж со нож и чекан пред очите на нивните деца си ја убил  сопругата, а потоа се самоубил скокајќи од кровот на семејната куќа. Грозоморниот чин се случил рано утринава во 3,30минути, во семејната куќа на улицата 9ти Мај бр.32 во Кочани. Семејната расправија кулминирала откако 54годишниот маж со нож неколку пати ја ранил 44годишна сопруга. Иако давала знаци на живот, решен во својата намера да ја убие,  го зел чеканот и и нанел неколку удари по глава.  13-годишниот син избезумен од хаосот успеал да избега од крвавите раце на татко си, а неговата 22-годишна сестра останала во куќата со цел да ја одбрани мајка си.
  
Денес молк на улицата каде што живеат сопружниците. Не сакајќи да говорат пред камера соседите тврдат дека важеле за мирно семејство. Двете тела се дадени на обдукција, а истрагата за мотивите кои го предизвикале крвавиот масакар е во тек. 


Александра Ристевска