Спорт

ФОТО: Загрепската арена подготвена за старт на Европското првенство

На еден ден пред стартот на Европскиот шампионат организаторот ги финишира подготовките за одигрување на натпреварите во Ц групата.

12.01.2018 20:07:00

Репрезентациите на Македонија, Црна Гора и Германија ги одржаа последните тренинзи пред настапите на континенталниот шампионат, а домаќинот забрзано ја дотерува Загрепската арена во која се играат мечевите од Ц конкуренцијата.