Спорт

Реал -Баерн, Барселона -Јувентус во 1/4 финалето од Лигата на шампиони

Извлекувањето на четврт-финалните двојки во Лигата на шампиони донесе два одлични натпревари во борбата за место меѓу најдобрите осум.

17.03.2017 12:49:05
Реал Мадрид одбраната на титулата ја продолжува со двомеч со Баерн Минхен додека Барселона се среќава со Јувентус.

Атлетико Мадрид за противник го доби англискиот шампион Лестер додека Борусија Дортмунд за противник го има Монако.