Спорт

 

Металург и следната сезона во Лигата на шампиони


Македонија и оваа сезона ќе има двајца претставници во ракометната Лига на шампиони откако Европската ракометна федерација ја потврди вајлд картата за Металург.

повеќе

24.06.2017 21:31:53

Продолжува доминацијата на македонските одбојкари


Продолжува победничката серија за македонската одбојкарска репрезентација која ја запиша и петтата победа од исто толку средби во Европската лига.

повеќе

24.06.2017 21:31:00

Дождот среќен за Зарко


Дождот кој ги проследи квалификациите за големата награда на Холандија во Мото ГП шампионатот, му донесе огромна радост на дебитантот во натпреварувањето Жоан Зарко кој стигна до првата пол позиција во кариерата.

повеќе

24.06.2017 21:29:12

Доминација на Мерцедес на квалификациите за ГН на Азербејџан


Луис Хамилтон ќе стартува од пол позицијата на утрешната трка за големата награда на Азербејџан.

повеќе

24.06.2017 21:28:27

Николов: Го играме клучниот натпревар на првенството


По поразот од Шпанија, младата репрезентација на Македонија денеска на ЕП игра против Србија.По поразот од Шпанија, младата репрезентација на Македонија денеска на ЕП игра против Србија.

повеќе

20.06.2017 11:57:12

Милевски: Веруваме во себе и да играме најдобро што можеме


Македонската фудбалска репрезентација до 21 годинана ЕП во Полска денеска од 18 часот игра против Србија.

повеќе

20.06.2017 11:51:47

Фудбалерите денеска се среќаваат со Србија


Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година денеска од 18 часот во Бидгошч против селекцијата на Србија ќе го одигра вториот натпревар од првата фаза на европското првенство.

повеќе

20.06.2017 11:19:09

Обојкарите со максимален ефект во Европската лига, по турнирот во Скопје


Македонските одбојкари ја совладаа Шведска и со одличен резултат ги комлетираа настапите од првиот турнир во новата сезона од Европската лига.

повеќе

18.06.2017 23:44:58

Моќната Македонија преку Чешка на ЕП


Македонија по петти пат ќе биде дел од едно Европско првенство во ракомет. Во Скопје вечерва беше совладана Чешка за потврда на нашиот настап на континенталниот шампионат кој догодина ќе се одржи во Хрватска.

повеќе

18.06.2017 23:36:02

Нерешено со Украина за пласман на ЕП одлучува дуелот со Чешка


Последниот натпревар во квалификациите за Европскиот шампионат на кој ја пречекуваме Чешка ќе одлучи дали нашата ракометна селекција ќе обезбеди пласман на континенталниот собир со Хрватска, откако денешниот натпревар со Украина заврши без победник 2

повеќе

15.06.2017 21:05:27

12345678910...