Живот и стил

 

Почина последниот човек кој чекореше по Месечината


Астронаутот Јуџин Сернан, последниот човек кој одеше по Месечината, почина во 83-та година од животот, соопшти НАСА.

повеќе

17.01.2017 10:00:46

Денеска е најдепресивен ден во годината


Луѓето гледаат на јануари на два начина: За оптимистите, тоа е нов почеток, а за оние другите - тоа е месец исполнет со непријатности и тоа најмногу поради денешниот датум - 16 јануари, кој се смета за најдепресивен ден во годината.

повеќе

16.01.2017 12:25:21

Истражување: Алкохолот не прави посреќни


Ново истражување на Универзитетот од Оксфорд, извршено над 2.254 лица постари од 18 години, покажа дека алкохолот ги прави луѓето посреќни.

повеќе

10.01.2017 12:03:11

Џенет Џексон го роди првото дете на 50-годишна возраст


Американската пејачка Џенет Џексон (50) вчера го роди своето прво дете. Таа роди момче, на кое му го даде името Еиса, објави списанието „Пипл“.

повеќе

04.01.2017 12:32:36

Пет работи кои мажите ги прават кога навистина се вљубени


Заборавете на искажаната љубов во форма на скапи вечери, големи букет цвеќиња и други фотогенични работи, кои добро поминуваат на социјалните мрежи.

повеќе

03.01.2017 21:23:34

Десет трендови кои ќе ги обликуваат животите на луѓето во 2017 година


Полека го напуштаме времето во кое се плашевме, а потоа се тркавме со новата технологија и влегуваме во нова ера на емоционално напредна технологија.

повеќе

02.01.2017 12:39:39

Телото на Џорџ Мајкл го пронашол неговиот љубовник


Фади Фаваз, фризерот на Џорџ Мајкл, кој воедно беше и негов љубовен партнер, вчера на социјалните мрежи објави дека тој прв го пронашол безживотното тело на славниот поп пејач во неговиот дом во Оксфордшир.

повеќе

27.12.2016 11:38:35

Највисоката вештачка елка е во Шри Ланка


Шри Ланка постави светски рекорд во највисока вештачка елка, со висина од 57 метри, што е за два метра повисока од онаа во Кина.

повеќе

24.12.2016 15:23:27

Јапонскиот император наполни 83 години


Јапонскиот император Акихито денеска го прославува својот 83-ти роденден, поради што голем број Јапонци дојдоа во Царската палата за да го поздрават својот владетел.

повеќе

23.12.2016 09:55:25

„Мис Порто Рико“ избрана за нова „Мис на светот 2016“


„Мис Порто Рико“, 19-годишната Стефани дел Вале победи на изборот за убавина „Мис на светот 2016“, што се одржа синоќа во Оксон Хил, близу Вашингтон.

повеќе

19.12.2016 11:03:33

12345678910...