Македонија

Масовно труење во Драчево

Масовно труење со храна во скопски Драчево. 50 деца се заразиле најверојатно со салмонела, откако јаделе ...


повеќе

Свет

Министрите на ЕУ најавуваат нови санкции за Русија

Украинската криза ја достигна точката од која нема враќање, предупреди претседателот на Европската комиси...


повеќе

Балкан

Уапсен Албанец од Косово на пат кон Сирија

Албанската полиција уапси државјанин на Косово, кој се обидувал од аеродромот во Тирана да отпатува преку...


повеќе

Сцена

Шакира ја потврди бременоста

Мега ѕвездата Шакира не крие дека се радува за новиот член на семејството, а откри дека нејзиниот однос с...


повеќе

Спорт

Кадетите и се реваншираа на Грузија

Македонската кошаркарска репрезентација до 16 години Европскиот шампионат на кој сме домаќини го заврши к...


повеќе

Ексклузивно

Украдена љубов

Серија што ќе ги освои вашите срца на прв поглед... „Украдена љубов“ е малку поинаква турска серија од оние на кои сме навикнале. Таа ги спојува најдобрите традиции на љубовните лирски филмови со филмските заплети што произлегуваат од криминалните ак

повеќе

Еден бакнеж - топ листа

?

Ваша песна на неделата!